EPIKLIINIK

EPIKLIINIK

Ainevahetus Endokrinoloogia Personaalmeditsiin

Geenitestid abiks toitumise ja elustiili valikul ehk kuidas teha ratsionaalseid toitumise ja elustiili valikud ning leida toidulisandid, mis on just Sinule vajalikud.

DNA Health test aitab

  • teha ratsionaalseid toitumise ja elustiili valikud

Geneetilised polümorfismid muudavad vitamiinide ja mikroelementide omastamist ning bioensüümide toimet organismis. Need on ained, millest sõltub, kuidas kulgeb Sinu organismi töö ja ainevahetus. Seepärast on meil kõigil pisut erinevad vajadused toitumises ning ka toidulisandite osas.

DNA Health test aitab

  • leida personaalsed toidulisandid, mis on kohandatud just Sinu geneetiliste iseärasustega

Testi tulemused näitavad, millised metaboolsed ehk ainevahetuse rajad võivad vajada täiendavat tuge. Geenitesti tulemuste lahti mõtestamise kaudu saab arst anda soovitusi, kuidas maandada Sinu pärilikest iseärasustest tulenevaid riske, kuidas optimeerida teatud toitainete, vitamiinide ja mineraalainete tarbimist. Peale selle, et geenitestid abiks toitumise ja elustiili valikul, saame viiteid, milliseid tervisenäitajaid oleks otstarbekas regulaarselt jälgida.


Mõned näited geenitesti praktilisuse osas. Kui Sinu kolesteroolitase on kõrge, on Sul ilmselt soov teada seda, kas Su maksal on kalduvus liigselt toota, kas see on Su soolestik, mis lubab imenduda rohkem kolesterooli – seega, kas Su kolesteroolitaset allub peamiselt dieedile või ravimitele ja milline on kõige sobilikum ravim. Või näiteks, kas tasuks D-vitamiini võtmist jätkata ka suviti. Neid näiteid on veel palju. Muuhulgas saame teada ka seda, kui vastuvõtlik on organism toiduga allaneelatud kantserogeenide suhtes. Alljärgneval lingil on üksikasjaline raport ühest DNA kompleksanalüüsist. Kuna saadud info on keerukas ja nõuab kliinilisse konteksti panemist, on igati mõistlik analüüsi tulemuste saamisel planeerida arstiga üks põhjalik konsultatsioon.

DNA Health testi raport sisaldab järgmist:

  • selgitused, kuidas võib mõjutada tuvastatud geneetiline variant tervist
  • kui tugev on leitud geenivariantide mõju
  • millised toitumis- ja elustiili muutused on soovitavad antud geenivariantide puhul

Geenitestid näitavad organismi kalduvusi, kuid ei asenda ainevahetuse kliinilisi analüüse, mis näitavad, milline on Sinu praegune terviseseisund.